טכנו עד / בלוג / מדוע להשתמש באטמי גומי מאושרי FDA בתעשיית המזון?

מדוע להשתמש באטמי גומי מאושרי FDA בתעשיית המזון?

רכיבי גומי כמו אורינגים או אטמים שיוצרו במיוחד עבור צרכי הלקוחת מצויים ביישומים רבים בתהליך ייצור המזון. לדוגמה, חלקי גומי נדרשים במכונות לעיבוד ואריזת מזון. לפיכך, חשוב להבטיח כי רכיבי הגומי עשויים מתרכובות המאושרות על ידי ה-FDA.

מדוע להשתמש באטמי גומי מאושרי FDA בתעשיית המזון?

רכיבי גומי כמו אורינגים או אטמים שיוצרו במיוחד עבור צרכי הלקוחת מצויים ביישומים רבים בתהליך ייצור המזון. לדוגמה, חלקי גומי נדרשים במכונות לעיבוד ואריזת מזון. לפיכך, חשוב להבטיח כי רכיבי הגומי עשויים מתרכובות המאושרות על ידי ה-FDA.

מהו גומי המאושר לשימוש במזון?

גומי המאושר לשימוש במזון מתייחס למוצרי גומי שבטוחים לשימוש בכל יישום הקשור לתעשיית המזון, עיבודו, אחסונו ואריזתו. מוצרי גומי המאושרים לשימוש במזון הם בעלי פורמולציות מיוחדות שנבדקו וקיבלו אישור לכך שאינם מכילים כימיקלים מזיקים או מזהמים אחרים שעשויים לעבור אל המזון ולסכן את בטיחותו. אטמים המיועדים לשימוש בתעשיית המזון חייבים לבלום כניסת חיידקים ומזהמים אל תוך המזון או אל אריזות המזון.

אטמים המיועדים לשימוש בתעשיית המזון חייבים להתאים לתנאים התעשייתיים ולהיות עמידים ופונקציונליים. אטמים וחלקי גומי אחרים חייבים להיות מעוצבים באופן שיעמדו בתנאים הקשים השוררים בסביבה התעשייתית, שעלולים לכלול טמפרטורות קיצוניות ותהליכי ניקוי אגרסיביים.

 

היכן משתמשים באטמי גומי המיועדים למזון?

רכיבי גומי כמו אורינגים או אטמים שיוצרו במיוחד עבור צרכי הלקוחת מצויים ביישומים רבים בתהליך ייצור המזון. לדוגמה, חלקי גומי נדרשים במכונות לעיבוד ואריזת מזון. לפיכך, חשוב להבטיח כי רכיבי הגומי עשויים מתרכובות המאושרות על ידי ה-FDA. דוגמה לשימוש יומיומי באטמי גומי שכאלה הם מיכלים מפלסטיק לאחסון מזון עם מכסה אטום.

מדוע נדרשים אטמים שאושרו על ידי ה-FDA?

ה-FDA הוא מינהל המזון והתרופות האמריקאי ומטרתו להגן על בריאות הציבור באמצעות שמירה על הבטיחות והאיכות של מזון, תרופות ומוצרים אחרים. פעילותו של ה-FDA מוגבלת לארה"ב אך ההנחיות שלו נחשבות לעתים קרובות כתקן בטיחות בינלאומי.

ה-FDA מוכר ברחבי העולם כסוכנות המובילה לבטיחותן של תרופות וכגוף הרגולטורי המחמיר ביותר. כאשר מוצרים זוכים באישור ה-FDA זהו איתות לכך שהמוצר עבר הליכי בדיקה קפדניים ובטיחותו הוכחה. ה-FDA מנהל רשימה של חומרים וכימיקלים המותרים למגע עם פריטי מזון באמצעות "קוד התקנות הפדרליות" שלו.

 

איזו תקנה של ה-FDA מתייחסת לאטמים?

במקרה של אטמי גומי, תקנת ה-FDA הרלוונטית היא "קוד התקנות הפדרליות" (כותר 21), סעיף 177.2600 (CFR 21.177.2600). CFR 21.177. 2600 קובע "רשימה לבנה" של רכיבי גומי בטוחים למגע עם מזונות ומגבלות הכמות שלהם. CFR 21.177.2600 מכיל גם הנחיות ספציפיות להגבלת חומרים שניתן למצות מחלקי גומי המיועדים לשימוש חוזר במגע עם מים או עם מזון שומני. חומרי מיצוי הם כימיקלים שעלולים להשתחרר מהמשטחים של רכיבים המשמשים בייצור או באחסון של מזון או תרופות, כאשר הם נחשפים לנוזלים מסוימים ולטמפרטורות גבוהות.

CFR 21.177.2600 של ה-FDA, פסקאות A עד D מתארות את ההנחיות לגבי "רכיבי גומי לשימוש חוזר" בתעשיית המזון. בפסקאות אלו, מציין ה-FDA חומרים אלסטומריים, חומרי גיפור ותוספים אחרים המאושרים לשימוש במגע עם מזון. הרשימה מציינת גם מגבלות כמותיות לכל אחד מסוגי הרכיבים.

פסקאות E ו-F מציינות הוראות להגבלת חומרים שניתן למצות מחלקי גומי המיועדים לשימוש חוזק, שבאים במגע עם נוזלים או עם מזון שומני. פסקה G מוסיפקה כי חלקי גומי המשמשים ביישומים הבאים במגע עם מזון חייבים לעבור ניקיון לפני השימוש הראשוני.

מה טכנו עד מציעה?

בטכנו עד, אנו מציעים מגוון מוצרים בטוחים לשימוש העומדים בדרישות שווקי היעד שלכם. ההיצע שלנו כולל מוצרים המיוצרים בישראל וכאלו המיובאים ממדינות אחרות, שכולם עומדים בתקנים ובהנחיות ההכרחיים.

חשוב לזכור כי השימוש ברכיב גומי שאושר על ידי ה-FDA, לא בהכרח אומר שאותו רכיב מתאים ליישום המיועד. טכנו עד יכולים לסייע לכם למצוא את רכיב הגומי שמתאים לצורכיכם הספציפיים, וגם עומד בדרישות ה-FDA.

לטכנו עד ניסיון נרחב בדרישות ובתהליכי האישור מול ה-FDA. הצוות שלנו מתחזק ומנהל בקפידה את כל התיעוד הקשור עם המוצרים שלנו, כולל אישורי FDA, כדי להבטיח שכל האישורים תקפים ומעודכנים.

האם אתם מחפשים רכיבים המאושרים על ידי ה-FDA עבור תעשיית המזון? צרו קשר עם המומחים שלנו בטכנו עד עוד היום. הם יספקו פתרון המותאם לצורכיכם הספציפיים.

 

עדכונים אחרונים

טכנו עד - הכתובת שלך למוצרי גומי לאטימה
פנה אלינו

תישארו מחוברים

הצטרף לבלוג ולניוזלטר שלנו

    קראתי ואני מסכים לטכנועדמדיניות הפרטיות

    מזל טוב, אתה מחובר
    בדוק את הדוא"ל שלך כדי לאשר את המנוי שלך

    פססט .. היי!
    ניתן לחפש מוצרים כאן