טכנו עד / בלוג / מה גורם לסדקים באורינגים?

מה גורם לסדקים באורינגים?

כולנו שמענו על שכבת האוזון והשפעות התדלדלותה על בני האדם והסביבה. אך יש לכך השפעות גם על חומרים, כמו אלו ממנו עשויים אורינגים. החדשות הטובות הן שהאורינגים העיקריים המושפעים מכך הם אלו העשויים מגומי ניטרילי, המוכר גם בשם גומי ניטרילי בוטאדיאני (Buna / N-Buna). החדשות הרעות הן שהאורינגים עשויים להיות מושפעים מקרינה אולטרה סגולה, קשת חשמלית ושדה מגנטי.

מה גורם לסדקים באורינגים?

כולנו שמענו על שכבת האוזון והשפעות התדלדלותה על בני האדם והסביבה. אך יש לכך השפעות גם על חומרים, כמו אלו ממנו עשויים אורינגים.

החדשות הטובות הן שהאורינגים העיקריים המושפעים מכך הם אלו העשויים מגומי ניטרילי, המוכר גם בשם גומי ניטרילי (Buna / N-Buna). החדשות הרעות הן שהאורינגים עשויים להיות מושפעים מקרינה אולטרה סגולה, קשת חשמלית ושדה מגנטי.

וזו הסיבה: גומי ניטרילי הוא פולימר – מילה הלקוחה מיוונית ומשמעותה "הרבה יחידות".  כול מולקולה מורכבת משרשראות ארוכות, או יחידות בודדות שעשויות מפחמן, מימן וחנקן, המחוברות בקשרים בודדים, זוגיים או משולשים.

הקשר הזוגי בין האטומים השני והשלישי מהווה נקודה חלשה שפגיעה לאטומי חמצן הקיימים באוזון. חשיפה לאטומי חמצן חותכת את שרשראות הפולימרים – מה שמביא ליצירת סדקים באורינג. ככל שהחשיפה לאוזון גבוהה יותר, כך יעמיק הסדק ויופיעו סדקים חדשים.

 

כיצד ניתן למנוע סדקים בשל החשיפה לאוזון?

אחסון נכון של או-רינגים יסייע רבות למניעת הסדקים.

 

תאורת UV

מתיחה

קשת חשמלית

יש להרחיק את האורינגים מאור שמש ישיר, נורות פלורסנט ומקורות אור הפולטים קרינת UV אין למתוח את האורינגים כאשר מאחסנים אותם; אם האורינגים נמצאים במצב מתוח, יש לשמור אותם בשקית אטומה עד לשימוש. אין לאחסן או-רינגים בסמוך למנועים חשמליים או ציוד אחר העשוי לייצר קשת חשמלית

התקנה תוך 24 שעות

למן הרגע שבו התקנתם אורינג עשוי גומי ניטרילי, יש לוודא כי החלק התואם יותקן בתוך 24 שעות. שימון האורינג לפני ההתקנה יגן עליו מפני האוזון.

תלוי ביישום, גומי ניטרילי יכול להוות פתרון מצויין. הוא נמצא בשימוש נרחב בשל עמידותו לשמנים, דלקים וכימיקלים אחרים במגוון תעשיות. אולם, אם אתם צופים חשיפה רצופה לאוזון, כדאי להשתמש בחומרים עמידים לאוזון כמו HNBR, EPDM או פלורוקרבון.

דברו עם המומחים שלנו לגבי החומרים המתאימים ליישום שלכם.

 

>> סימוכין: http://blog.parker.com/why-does-my-o-ring-have-all-these-cracks-in-it

עדכונים אחרונים

טכנו עד - הכתובת שלך למוצרי גומי לאטימה
פנה אלינו

תישארו מחוברים

הצטרף לבלוג ולניוזלטר שלנו

    קראתי ואני מסכים לטכנועדמדיניות הפרטיות

    מזל טוב, אתה מחובר
    בדוק את הדוא"ל שלך כדי לאשר את המנוי שלך

    פססט .. היי!
    ניתן לחפש מוצרים כאן