הנדסה / חומרים / CR/נאופרן

CR/נאופרן

CR/נאופרן (Neoprene®‎)

תיאור

כלורופרן היה אחד האלסטומרים הסינתטיים הראשונים המוצלחים שיוצרו ב-1931 על ידי דופונט תחת השם המסחרי Neoprene®‎. הוא מיוצר על ידי פולימריזציית תחליב של כלורופרן, או ‎2-chlorobutadiene. CR הוא אלסטומר רב-תכליתי המספק שילוב מאוזן של מאפיינים. יש לו התנגדות טובה לשמש, אוזון, פגעי מזג אוויר וביצועים טובים במגע עם שמנים ועם חומרים כימיים רבים. הוא גם מפגין עמידות פיזית מעולה והתנגדות טובה לאש.

שימושים נפוצים:

CR מצוי בשימושים הבאים:

 • אלפי תעשיות מגוונות כולל רכב, חוטים וכבלים

 • אטמים במערכות מיזוג אוויר, במיוחד עם מדיות קירור ישנות במיוחד כמו R12 או R22, חומרי סיכה עם שמן מינרלי, היכן שיש צורך גם בעמידות בשמן, חום, אש ושחיקה

מאפיינים

תערובת סטנדרטית: ‎-40°C‏ (‎-40°F) עד 100°C‏ (212°F)

תערובת מיוחדת (טמפרטורה גבוהה): ‎-55°C‏ (‎-67°F) עד 125°C‏ (257°F)

קשיות: ‎30 – 90 Shore A

סימון ASTM D1418‏: CR

סימון ASTM D2000‏: BC‏, BE

צבעים סטנדרטיים: שחור

צבעים אופציונליים:

ייצור

בייצור מודרני ניתן לקבל זאת על ידי הכלרה של butadiene או isoprene. כדי לעבד כלורופרן לגומי, הוא מתחלב במים ואז עובר פולימריזציה באמצעות פעולה של זרזים של רדיקלים חופשיים. בשרשרת הפולימר הנוצרת, יחידת הכלורופרן החוזרת יכולה לאמץ מספר מבנים, הנפוץ ביותר הוא trans-polychloroprene. הקישור המולקולרי הדרוש לגיפור הפולימר לגומי מגופר מתבצע בדרך כלל דרך אטום הכלור, במקרים רבים באמצעות תחמוצות מתכת.

יתרונות

Neoprene®‎ מוערך בזכות חוזק מתיחה גבוה, גמישות, עמידות בשמן ובאש, ועמידות בבלאי כתוצאה מחשיפה לחמצן ואוזון. ביצועי נאופרן טובים במיוחד עם נוזלי קירור, אמוניה, מים, סיליקון גריז ושמנים, ושמן מינרלי עם ריכוז אנילין גבוה.

מגבלות

העלות הגבוהה של נאופרן מגבילה את השימוש בו ליישומים עם צורך במאפיינים מיוחדים. תערובות נאופרן רגישות לפחמימנים ארומתיים, קטונים, אסטרים, אתרים, חומצות מחמצנות חזקות, ופחמימנים כלורידים.

טכנו עד - הכתובת שלך למוצרי גומי לאטימה
פנה אלינו

תישארו מחוברים

הצטרף לבלוג ולניוזלטר שלנו

  קראתי ואני מסכים לטכנועדמדיניות הפרטיות

  מזל טוב, אתה מחובר
  בדוק את הדוא"ל שלך כדי לאשר את המנוי שלך

  פססט .. היי!
  ניתן לחפש מוצרים כאן